Kubanci dobili pristup mobilnoj telefoniji

sreda, 16 april 2008 06:35
Å tampa
Ocena korisnika: / 0
LoÅ¡eNajbolje 
Kuba, zemlja koja ima najnižu stopu upotrebe mobilnih telefona u južnoj Americi, od nedavno ?e imati neograni?en pristup tehnologiji mobilnih telefona.

Ovakvu odluku je odobrio Raul Castro, novi kubanski predsjednik koji je nakon što je zamijenio svoga konzervativnog brata Fidela Castra sa ciljem da se poboljša pristup robi široke potrošnje.

Ve?ina kubanaca do skoro nije imala pristup mobilnim telefonima zbog politike koju je vodio Fidel Castro.

Kubanski telekomunikacijski monopolist ETECSA je objavio da ?e u idu?ih nekoliko dana javnosti po?eti pružati usluge mobilne telefonije za širu javnost. Uskoro ?e imati pristup i kompjuterima, a i internetu.

Komentarišite vijest

Download SocComments