utorak, 20 maj 2008 17:20
Ĺ tampa
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje 
Žene koje su u trenutku kada im je postavljena dijagnoza raka dojke imale manjak vitamina D u organizmu izložene su ve?oj opasnosti od širenja raka, od pacijentkinja kod kojih je nivo ovog vitamina bio u granicama normale.

Kanadski nau?nici su obavili istraživanje ?iji su rezultati pokazali da pacijentkinje sa manjkom vitamina D imaju za 94 odsto ve?u opasnost da im rak metastazira, u odnosu na žene koje imaju istu bolest ali i dovoljan nivo tog vitamina.

Stru?njaci su otkrili da 37,5 odsto žena sa rakom dojke ima manjak vitamina D, ali naglašavaju da su neophodna dodatna istraživanja koja bi se bavila ovim problemom.

Komentarišite vijest

Download SocComments