AUS OPEN (finale): Djoković - Conga 2:1

Štampa PDF
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje
Novak Djoković i Francuz Žo Vilfrid Conga igraju 2:1 (4:6, 6:4, 6:4) u finalu Otvorenog prvenstva Australije!

Srpski teniser izgubio je prvi set rezultatom 6:4. To je ujedno prvi set koji je izgubio od početka turnira, posle 18 setova koje je rešio u svoju korist.

Djoković je počeo meč brejkom, ali mu je Conga odmah uzvratio, izjednačivši na 1:1. Obojica tenisera držala su svoj servis do rezultata 5:4 za Francuza...

Djoković je velikom greškom na mreži, kod rezultata 30:30, omogućio Congi da dodje do set-lopte, koju je ovaj iskoristio spektakularnim forhend lobom sa osnovne linije.

Srpski teniser u drugom setu je počeo da se bolje kreće, a samim tim protivnik nije imao priliku da diktira poene, kao u prvom delu meča. Djoković je daleko lakše osvajao poene na svoj servis, dok je na servis Conge dočekao i iskoristio svoju šansu u sedmom gemu.

Novak je prethodno napravio odličnu uvertiru, izjednačivši na 3:3 bez izgubljenog poena. Zatim je poveo 15:40, što su mu bile prve brejk lopte još od prvog gema na meču. Treći teniser sveta nije oklevao, realizovao je prvu i onda sigurnom igrom pretvorio tu prednost u dobijen set.