Тријумф спаса за Херцеговац

Štampa PDF
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje
Побједом над Борац Нектаром 69:63, у мечу 24. кола Премијер лиге БиХ, кошаркаши Херцеговца су направили огроман корак ка опстанку у друштву најбољих и сада само теоретски могу да испадну.

Билећани до тријумфа спаса нису дошли лако, иако су у добром дијелу сусрета имали предност. Прва четвртина била је изједначена, екипе су се смјењивале у вођству, да би домаћи у другој дионици били за нијансу бољи, па су на одмор отишли са 34:29...

Пулени Драге Каралића и у трећем периоду су били бољи, три минута прије краја водили су девет разлике, а онда је због грмљавине и невремена у дворани нестало струје. Прекид, који је трајао десетак минута, боље су искористили "пивари", пошто су до одласка на посљедњи одмор пришли на 47:49. У завршној четвртини екипе су се смјењивале у вођство, а побједника је одлучио Драган Тимотић. Најефикаснији играч меча је 30 секунди прије краја, при резултату 64:63 постигао кош, погодио додатно бацање, те тако отклонио дилеме око побједника.

Детаљ са утакмице Херцеговац: Борац Нектар
Грип од којег је обољело пола екипе, и због кога је утакмица и одгођена, оставио је трага на кошаркаше, па смо имали доста осцилација у игри. Ипак, у завршници смо били спретнији, али и имали више среће, па смо стигли до изузетно важне побједе - рекао је шеф стручног штаба Херцеговца Драго Каралић.

Стратег Бањолучана Слободан Николић истакао је да је и поред свега тријумф Херцеговца заслужен:

Утакмица је била изузетно борбена, а домаћини су очигледно више жељели побједу. Сматрам да Херцеговац заслужује да и даље буде премијерлигаш, како због квалитета, тако и због изузетно бројне и вјерне публике, која му је и овог пута умногоме помогла да дође до тријумфа.