Херцеговац 84 - 76 Славија

Štampa PDF
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje
Košarkaši Hercegovca razriješili su sve dileme oko opstanka u Premijer ligi BiH, pošto su u 25. kolu pred svojim navijačima zasluženo savladali Slaviju rezultatom 84:76.

U prvoj četvrtini Bilećani su u nekoliko navrata imali prednost od 10 poena, da bi gosti u finišu prvog perioda, nakon ulaska u igru Rajka Malovića, smanjili na "minus pet" (21:26). Druga dionica protekla je u ravnopravnoj igri dva tima, o čemu govori i rezultat 25:25, nakon čega su puleni Drage Karalića ponovo zaigrali angažovanije i početkom treće četvrtine došli do maksimalnih 11 poena viška. Međutim, ekipa iz Istočnog Sarajeva brzo je uzvratila serijom 7:0, a do kraja perioda domaći su smogli snage da zadrže solidnih "plus sedam". (statistike detaljnije).

Gosti se nisu predavali ni u završnoj dionici. Najmanji zaostatak Slavije bio je "minus dva", ali umor, zbog činjenice da je Goran Šehovac na raspolaganju imao šest košarkaša, koštao ju je boljeg rezultata. To je Hercegovac i te kako znao da iskoristi i rutinski privede meč kraju.

Bila je ovo utakmica kakva se samo mogla poželjeti. I drago mi je što je bilo tako, jer smo se na sjajan način oprostili od naših navijača, koji su nam tokom cijele sezone bili velika podrška. Čestitam mojim igračima što su smogli snage da se "iščupaju" sa dna tabele i, pored svih nedaća, osiguraju opstanak u društvu najboljih - rekao je šef stručnog štaba Hercegovca Drago Karalić.

S druge strane, strateg tima iz Istočnog Sarajeva Goran Šehovac čestitao je Bilećanima na zasluženoj pobjedi, ali i opstanku u eliti:

Meč je bio izuzetno borben i lijep. Hercegovcu čestitam na trijumfu i smatram da zaista zaslužuje da i dalje bude premijerligaš. Moj tim nije imao dovoljan broj košarkaša u rotaciji, u igru je ulazilo samo šest igrača, što se osjetilo u igri. Nadam se da će se povrijeđeni uskoro oporaviti, te da ćemo spremno dočekati "Ligu osam".