Bilećki kadeti odbranili titulu

Štampa PDF
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje

Na 16. kadetskom prvenstvu, koje je održano u Bijeljini od 1. do 4. aprila ove godine, ŠK“Osnovac“ iz Bileće ponovio je prošlogodišnji uspjeh i u konkurenciji 15 klubova  zauzeo prvo mjesto sa 25 poena ispred ŠK “Dvorovi“ iz Bijeljine sa 24 poena i ŠK“Doboj“ iz Doboja sa 15 poena.

I po broju medalja šahisti iz Bileće bili su najuspješniji sa 8 osvojenih medalja ispred šahista iz Bijeljine koji su osvojili 6 medalja i šahista Doboja koji su osvoili 5 medalja.Po 2 medalje otišle su u Derventu, Mrkonjić Grad, Kozarsku Dubicu i Istočno Sarajevo, a po jedna u Banju Luku i Teslić....

To što je naš klub zauzeo prvo mjesto najzaslužniji su osvajači medalja,a to su:
Krnjević Marija u kategoriji do 10 godina,
Gušić Jelena u kategoriji do 12 godina,
Popadić Milica u kategoriji do 16 godina,
Sudžum Nataša u kategoriji do18 godina  (kojima je pripala srebrna medalja ), te:
Šarenac Nataša u kategoriji do 10 godina,
Sudžum Jovan u kategoriji do 14 godina,
Kokotović Aleksandar u kategoriji do 16 godina,
Dangubić Miodrag u kategoriji do 18 godina (kojima je pripala bronzana medalja ).
     Pored njih poene za klub su donijele:
Stajić Snežana u kategoriji do 12 godina i
Milošević Dragana u kategoriji do 14 godina
Milićević Dajana u kategoriji do 16 godina( osvojivši 4. mjesta ).
      I ostali naši članovi su bili uspješni.Peta mjesta su zauzeli:
Vučinić Vukašin u kategoriji do 10 godina.
Milićević Stefan u kategoriji do 14 godina i
Milićević Nemanja u kategoriji do 16 godina dok je
Dangubić Milan u kategoriji do 16 godina zauzeo 7 mjesto.
     Uporedo sa Kadetskim prvenstvom RS igrano je i Omladinsko prvenstvo RS na kome je učestvovala Popadić Mirjana i kojoj je pripala srebrna medalja.
     Svi osvajači medalja,njih devetoro,plasirali su se na Kadetsko i Omladinsko prvenstvo BiH,a koje će se održati u Vitezu od 8. do 11. maja ove godine.
     Poželimo im i tamo dobre rezultate,a prije svega da i im se omogući da odu na pomenuto takmičenje