Prekinuta serija KK Hercegovca

Štampa PDF
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje

kkheoU 10 kolu lige 12 košarkaši Hercegovca doživjeli su poraz u Banja Luci od domaćina KK Borac Nektara.U Banjaluci je Borac stigao do veoma značajne pobjede nad Hercegovcem koji ove sezone igra sjajno i u Boriku je tražio pobjedu. Ipak, Banjalučanima je pobjeda očigledno značila više,sa obzirom da ih je poraz mogao dovesti u situaciju da se bore za opstanak. Konačan rezultat glasio je 92:81.

Prva četvrtina, koju је Borac Nektar dobiо rezultatom 24:19, protekla je u izjednačenoj igri, da bi u drugoj četvrtini Banjalučani zaigrali mnogo bolje i na poluvrijeme otišli sa prednošću od +16 (47:31)...

Sa dobrom igrom izabranici Borislava Džakovića su nastavili i u trećoj dionici, u kojoj su došli i do maksimalnih +20 (56:36), međutim do kraja tog dijela igre Bilećani uspjevaju da smanje prednost, tako da je nakon 30 minuta na semaforu stajalo 70:55. U posljednjoj četvrtini dolazi do opuštanja Borčevih košarkaša, što gosti iz Bileće koriste i tri minuta prije kraja dolaze do -6 (79:73), međutim Banjalučani nisu dozvolili potpuni preokret, a do kraja meča su još i povećali prednost do konačnih +11(92:81).

Najviše pojena u ekipi KK Hercegovca po običaju postigao je Vranješ 30, a kod Borca Jagodić 34 poena.U Srpskom derbiju 10 kola Borac je prekinuo seriju od 3 uzastopna poraza u ligi 12, dok Hercegovac u zadnjih pet mečeva doživio je prvi poraza.KK Hercegovac djeli 2 poziciju sa Slobodom,Čapljinom i Zrinjskim i u idućem 11 kolu u SD u Bileći dočekuje Grude.

BORAC NEKTAR - HERCEGOVAC 92:81
(25:19, 22:12, 23:24, 22:26)

Dvorana: "Borik", gledalaca: 100, sudije: Haris Bijedić (Sarajevo), Ivan Miličević (Čitluk) i Aco Marić (Mostar).

Borac Nektar: Vulić 2, Lončar, Domović Bulut 9, Kostadinović, Milošević 21, Jagodić Kurižda 34, Vlašković 3, Gajić, Pavlović 8, Ivić, Nikolić 1, Josipović 14. Trener: Borislav Džaković.

Herecgovac: Vukajlović 3, Kureš, M. Vuković, Savić, Simonović 11, Vukoje, Kuljić 1, S. Vuković 13, Pejović 15, Radovanović, Crnobrnja 8, Vranješ 30. Trener: Zoran Glomazić.

KK Hercegovac djeli 2 poziciju sa Slobodom,Čapljinom i Zrinjskim i u idućem 11 kolu u SD u Bileći dočekuje Grude.