Babić: Prioritet nova radna mjesta

Štampa PDF
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje 

draganbabic

Dragan Babić, zajednički kandidat SDS-a, SRS RS i PDP-a za načelnika opštine Bileća, rekao je da su problemi s kojima će se baviti ukoliko dobije podršku građana prije svega infrastruktura i populaciona politika jer, kako kaže, Bileća svakim danom sve više postaje grad staraca.

"Bileća je grad koji odumire jer ogroman broj mladih ljudi odlazi i ne vraća se. Jedan od prioriteta će biti populaciona politika i otvaranje novih radnih mjesta kako bi mladi ljudi ostajali u Bileći i zasnovali svoje porodice", kazao je Babić...

On naglašava da je opština Bileća siromašna, te da aktuelna vlast ništa nije uradila od onoga što je obećala, a to je, prije svega, privlačenje investitora i otvaranja radnih mjesta.

NN: Šta Vas je motivisalo da učestvujete u trci za prvog čovjeka opštine Bileća i očekujete li da ćete dobiti podršku građana?

BABIĆ: Osnovni motiv u svemu ovome je želja da Bileća napreduje i da iz jedne tendencije koja je vrlo loša doživi preporod. Bileća je grad koji odumire jer ogroman broj mladih ljudi odlazi, ne vraća se i ovaj grad postaje grad staraca. Motiv mi je i zbog toga što u gradu nema perspektive što se tiče radnih mjesta. U svemu tome i u jednom takvom ambijentu i sa jednom mladom ekipom iz četiri stranke koje me podržavaju dogovorili smo se da napravimo nešto bolje za Bileću. Smatramo da imamo snagu, energiju da znamo kako to treba odraditi i da ćemo napraviti dobar posao, što ću i dokazati u naredne tri godine. Očekujem podršku građana i sve govori tome u prilog i ukazuje, a ja i očekujem da ću dobiti tu podršku.

NN: Koji su prioriteti na kojima ćete raditi ako postanete načelnik opštine?

BABIĆ: Prioritetni problemi na kojima ću raditi su otvaranje novih radnih mjesta i to prije svega proizvodnih. Druga stvar je raditi na ambijentu da mladi ljudi ostaju i da ne idu iz ovog grada, te da u njemu nađu svoje mjesto i osnivaju porodice. Planiram i zalažem se da napravimo dobar ambijent i da primamimo investitore, a njih već ima i javljaju se. To ne bi bila velika preduzeća, već mala koja bi zapošljavala po petnaestak radnika. Locirali bismo industrijsku zonu i napravili infrastrukturu za tu zonu i na taj način primamili investitore da dođu ovdje i da investiraju.

NN: Kako ocjenjujete rad aktuelne vlasti i da li ste zadovoljni s onim što su učinili u prethodnom periodu?

BABIĆ: Nisam zadovoljan. Bileća je siromašna opština i ništa nije urađeno da se napravi ambijent koji bi privukao investitore. Aktuelna vlast je mnogo obećavala i ako se sjetimo šta je sve obećano a nije urađeno - ne možemo biti zadovoljni. Obećali su veliki broj radnih mjesta i investiciono-razvojni program za koji bi se u 2009. i 2010. godini utrošilo 16 miliona maraka.

Na zadnjoj sjednici Skupštine opštine su podnijeli izvještaj u kojem decidno stoji da su realizovali svega 1.802.000 maraka, a to najbolje pokazuje koliko su radili. Oni se hvale da iza njih stoje Vlada i na predizbornim skupovima su govorili kako će otvoriti veliki broj radnih mjesta, da će pokrenuti firme itd, ali od toga nema ništa.

NN: Da li ste zadovoljni aktuelnom vlašću kada je izgradnja infrastrukture u pitanju i šta ćete po ovom pitanju uraditi?

BABIĆ: Oni su tu vrlo malo uradili i sve se svodilo na neko šminkanje i ništa ozbiljno nije urađeno, a svelo se na nekakva asfaltiranja po 200 metara kvadratnih i to pred objektima.

Ono što ja planiram da se uradi je da se napravi gornja zaobilaznica oko grada. Završetak ulica Solunskih dobrovoljaca i Vladimira Gaćinovića, sa čim bi se završio i spojio gornji saobraćajni sistem koji bi uveliko rasteretio dio oko grada. U tim ulicama se ne bi radile samo kolovozne trake, nego i pješačke staze, rasvjeta, kanalizacioni sistem i sve ono što treba da se uradi.

NN: To su veliki projekti za jednu siromašnu opštinu. Kako ćete obezbijediti novac za te investicije?

BABIĆ: Bilećka opština godišnje od naknade za jezero, odnosno hidroakumulacione naknade dobiva od dva i po do tri miliona KM i 70 odsto tih sredstava može da se uloži u infrastrukturu. Po toj računici svake godine samo po tom osnovu u infrastrukturalne projekte se može uložiti oko 1,5 miliona KM.

NN: Koje su Vaše prednosti u odnosu na Blažu Vujovića, kandidata SNSD-a?

BABIĆ: Moje su prednosti prije svega to što znam šta treba, a imam i podršku četiri stranke. Imam mlade ljude koji su okupljeni oko mene, koji imaju energiju, snagu i volju da urade nešto dobro za ovu opštinu i svoj grad. Jedan od velikih problema aktuelne vlasti u proteklih 14 mjeseci je loša kadrovska politika i toga su svjesni svi. Nisu imali kadrove i to su uglavnom ljudi koji su radili, a nisu se dokazivali na svojim radnim mjestima. Mi imamo mlade ljude koji su puni energije i koji žele da rade i da se dokažu na svom poslu. Na kraju krajeva, građani hoće promjene i to je očigledno i vidi se na svakom koraku.

Uroš Vukić / Nezavisne Novine

Komentarišite vijest