Rutinska pobjeda Leotara nad Hercegovcem

Štampa PDF
Ocena korisnika: / 0
LošeNajbolje

Košarkaši Leotara su mnogo lakše nego što je iko očekivao savladali košarkaše Hercegovca sa 28 poena prednosti - 106:78. Skoro polovinu poena trebinjski sastav postigao je u prvoj četvrtini, čak 40 uz nevjerovatan i slobodno možemo reći neponovljiv šuterski učinak (4-4 za 2 poena, i čak 9-9 za tri poena), a samo su slobodna bacanja bila "loša" 7-5...

Trebinje, Sportska dvorana: „Miloš Mrdić“, 19 h

SL IAT Leotar - Hercegovac 106:78 (40:17, 17:17, 32:29 i 17:15)

Gledalaca: 700
Sudije: Zurapović, Kunosić i Bilić

SL IAT Leotar: S. Aleksić, Jovanović 18, V. Aleksić 22, Šarenac 3, Radulović, Zotović, Zagorac 2, Đurasović 17, Marković 15, Setenčić 2, Antić 7 i Glišović 20.
Hercegovac: Vukajlović 14, Kurš 14, Pejović13,  M. Vuković 15 savić, Simonović 18, Vukoje, Kuljić 2, S Vuković, Radovanović, Crnobrnja 16 i Vranješ.

U tako furioznom startu Leotara igrači Hercegovca jednostavno se nisu snašli. Otežavajuća okolnost za Bilećane je bila i neigranje njihovog najboljeg igrača i najboljeg strijelca Premijer lige Vranješa koji je istina bio u sastavu, ali nije ulazio u igru.

Nastavak utakmice donio je malo nervozniju i neprecizniju igru što je bilo i za očekivati pa je 2/4 završila nerješeno 17:17.
U drugom poluvremenu najbolji igrači Hercegovca Pejović i Simeunović su brzo stigli do 3 lične greške i morali su da se čuvaju. Vrijedno pažnje je napomenuti da je Simeunović u igri proveo svih 40 minuta.
U trećem periodu igre svima u dvorani je bilo jasno ko će pobjediti večeras pa su oba sastava u nastavak ušli mnogo opuštenije pa je opet bilo puno otvorenih šuteva i mnogo poena 32:29.
U zadnjoj četvrtini i jedna i druga ekipa skoro da su jedva čekali da se utakmica završi i nisu ulagali previše truda niti snage da nešto drastičnije promjene što je kao i u 2/4 rezultovalo malim brojem koševa svega 32.
Nakon utakmice trener gostiju Zoran Glomazić je bio vidno razočaran i za posjetioce portala trebinje.info rekao je:
"Čestitam Leotaru na zasluženoj pobjedi. Očigledno je da nam Vranješ mnogo nedostaje i da smo mnogo siromašniji tim bez njega u sastavu. Samim tim imamo manje igrača u rotaciji, a mladi igrači kojima sam pružio šansu nisu se baš najbolje snašli".
Radomir Kisić nasuprot nezadovljstvu svog kolege bio je presrećan zbog pobjede i zalaganja cjelog tima:
"Odigrali smo odličnu utakmicu sa puno borbenosti i htijenja i ova će nam pobjeda sigurno mnogo značiti u nastavku prvenstva. Čestitam igračima na pobjedi i sada nam ništa drugo ne preostaje već da se okrenemo narednom protivniku i novim obavezama".