Regionalno udruženje izbeglica i raseljenih lica Republike Srpske (RS) sa sedištem u Bijeljini prikupilo je dokumentaciju i u 59 opštinskih sudova u Federaciji BiH podnelo 3.365 tužbi radi nadoknade štete za uništenu srpsku imovinu tokom rata, kao i nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma.
"Prvo pripremno ro?ište koje je zakazano po tužbi više od 200 Srba bi?e u Opštinskom sudu u Sarajevu 15. novembra", rekao je predsednik ovog udruženja Veljko Stevanovi?...





